بخش کشاورزی مصرف کننده 90 درصد آب در آذربایجان غربی

 

 
کیومرث دانشجو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: کاهش میزان مصارف آب در بخش کشاورزی یکی از مهمترین دغدغه دولت در راستای استفاده اصولی از منابع آبی موجود در استان است.
وی با بیان اینکه 90 درصد مصرف آب در آذربایجان غربی را بخش کشاورزی به خود  اختصاص داده است، تصریح کرد: باید میزان مصرف آب در بخش کشاورزی کنترل شده و میزان مصرف آب را در این حوزه به حداقل برسانیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با بیان اینکه لازم است تا در بخش کشاورزی، صنایع پایین دست نیز راه‌اندازی شود، ادامه داد: نقش صنایع در مصرف آب بسیار پایین‌تر از بخش کشاورزی است.
این مسؤول با اشاره به بحران آب در دریاچه ارومیه، گفت: شرکت آب منطقه‌ای استان با رهاسازی آب سدها در تلاش برای بهبود وضعیت دریاچه ارومیه است ولی این طرح‌ها به تنهایی دریاچه ارومیه را احیا نخواهد کرد و نیازمند همت جدی مردم نیز هستیم.
دانشجو همراهی هر چه بیشتر بخش کشاورزی آذربایجان غربی با ستاد احیای دریاچه ارومیه را خواستار شد و گفت: کاهش هشت درصدی سالانه مصرف آب در بخش کشاورزی باید مورد تاکید و توجه بخش کشاورزی استان قرار گیرد.
مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان غربی ا بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه نیازمند همت جدی مسؤولان در بخشهای مختلف است، اعلام کرد: همت جمعی مسؤولان و مردم در کاهش میزان مصرف آب می‌توان کمک قابل توجهی به احیای دریاچه ارومیه کند.
این مسؤول با بیان اینکه در برنامه بلند مدت برای احیای دریاچه ارومیه کاهش 40 درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی را باید تحقق بخشیم، ادامه داد: با توجه به افزایش میزان تبخیر آب دریاچه ارومیه در تابستان و باید مصرف آب به ویژه در اراضی اطراف دریاچه ارومیه کنترل شده باشد.

بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظرات :

ارسال نظر
User Avatar
امیر فتحی نسب در تاریخ : 14 مرداد 1395 19:24
فغان نظری ندارم