کشاورزان اصفهان باردیگر خواستار رسیدگی به وضعیت حقآبه خود شدند

کشاورزان اصفهان باردیگر خواستار رسیدگی به وضعیت حقآبه خود شدند

جمعی از کشاورزان شرق اصفهان روز دوشنبه با حضور در میدان خوراسگان (واقع در شرق کلانشهر اصفهان) رسیدگی به وضعیت حقآبه این منطقه و حل مشکلات معیشتی خود راخواستار شدند.

ادامه مطلب

خرید تضمینی خرما و کشمش مشروط شد 

 

با توجه به عرضه کوتاه‌مدت برخی محصولات کشاورزی، امکان سوءاستفاده دلالان از دسترنج کشاورزان وجود دارد. به همین دلیل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خرید تضمینی برخی محصولات را به‌صورت مشروط انجام خواهد داد.

ادامه مطلب

تبریک سال 1396 ، خدمت همکاران و همراهان گرامی

 بنام خدای بهار آفرین 
 بهار آفرین را هزار آفرین

 

    یا مقلب القلوب و الابصار

 یا مدبرالیل و النهار

یا محول الحول و الاحوال

 حول حالنا الی احسن الحال

سال نو می شود، زمین نفسی دوباره می کشد، برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زندپرنده های خسته بر می گردند و در این رویش سبز دوباره... من... تو...ما... کجا ایستاده ایم سهم ماچیست؟ نقش ما چیست؟ پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟زمین سلامت می کند و ابرها درودتان ...خدایا زمان در گذر است...و مخلوقات در تغییر و سال جدید در شرف حلول و به ناچار تغییر تغییرتغییر...پس برای تک تک هموطنان آرزومندم که زندگی برای ایشان به بهترین ها تغییر کند.
همراهان و همکاران ارجمند با خوبی ها و بدی ها، هر آنچه که بود؛ برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خورد،برگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد، سالی دیگر گذشت و سالی جدید آغازشد.امیدوارهستیم سالی که پیش رو داریدآغاز روزهایی باشد که آرزو دارید.گلها جواب زمین اند به سلام آفتاب،همه ی ما ذره ای از رحمانیت حق تعالی یکتا درونمان وجود دارد که بر همه عالم مانند آفتاب بتابیم.زلال ترین شبنم شادی را همیشه بر لبانتان آرزومندم ،نه تنها برای امروزتان ، بلکه برای فردای هر روزتان ...

 سال جدید بر شما خوبان مبارک
 

 

ادامه مطلب

۶۰ درصد گل‌های عرضه‌شده در ایام نوروز تبدیل به ضایعات شدند


۶۰ درصد گل‌های عرضه‌شده در ایام نوروز تبدیل به ضایعات شدند

 

در نوروز سال جاری به‌دلیل نبود برنامه‌ریزی دقیق از سوی متولیان تولید و گلخانه داران بازار از انواع گل اشباع شد و بر اساس آخرین آمار اتحادیه، بیش از ۶۰ درصد گل‌های عرضه شده به بازار در ایام نوروز تبدیل به ضایعات شدند.

 رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با بیان اینکه زیان امسال تولیدکنندگان گل و گیاه نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بود، گفت: با توجه به توقف کامل صادرات در سال ۹۵ تولیدکنندگان گل به امید رونق بازار در ایام نوروز، تولید خود را افزایش دادند که این اقدام منجر به اشباع بازار و افزایش ضایعات شد.

 

 

 


 

 

ادامه مطلب

بخش کشاورزی مصرف کننده 90 درصد آب در آذربایجان غربی

 
کیومرث دانشجو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: کاهش میزان مصارف آب در بخش کشاورزی یکی از مهمترین دغدغه دولت در راستای استفاده اصولی از منابع آبی موجود در استان است.

 

ادامه مطلب