مشاوره انتخاب ماشین آلات کشاورزی


عوامل موثر در انتخاب ماشین ها ی کشاورزی وادوات کشاورزی مناسب از میان ماشین های مشابه
یکی از مهمترین مسایل برای  کشاورز و یک سازمان کشاورزی انتخاب ماشین مناسب برای امور مربوطه می باشد تا در مراحل بعدی برای استفاده و نگهداری از آن مشکلات کمتری داشته باشد.
 
 
-در نظر گرفتن مارک تجاری ماشین ها
مارک یا علامت تجارتی عبارت است از علامت انحصاری و طرح یا علامت ثابت و مشخص به کاررفته توسط یک کارخانه یا تاجر که برای مشخص کردن کالای خوداز کالاها ومحصولات مشابه سایر سازندگان یا فروشندگان مورد استفاده قرار می گیرد.اکثر کشورها موقعیت خاص چنین علامتی را پس از به ثبت رسیدن آن برطبق قانون محفوظ نگه میدارند. اهمیت مارک تجارتی و انتخاب ماشین ها و ادوات کشاورزی از این جهت است که می تواند نشان دهنده موقعیت یک نوع ماشین در بازار باشد.در صورتی که ماشین از علامت تجارتی و سابقه خوبی برخوردار باشد بهتر می توان اطمینان حاصل کرد که سازنده این ماشین ها برای مدتی تمام ماشین یا بعضی از قطعات آن راتضمین می نماید.
 
 
-توجه به نام تجاری
نام تجاری به طورکلی از مارک تجارتی متفاوت است و عبارت است از نام یا عنوانی که به وسیله کارخانه دار برای یک نوع محصول تولیدی اش انتخاب میشود تا اینکه آن ماشین یا محصول تولیدی را از سایر ماشین های مشابه جدا و مشخص نماید.یک نام تجاری مشهور و شناخته شده برای یک ماشین از نظر میزان فروش یسیار پر اهمیت است.
-در نظر داشتن مدل های مختلف از یک مارک یا نام تجاری
مدل در ماشین های کشاورزی می تواند نشان دهنده یک نوع ماشین در اندازه مشخص و یا در یک طرح اصلاحی جدید از یک ماشین قدیمی یا یک ماشین جدید برای هدفی بخصوص یا ترکیبی از چند فرم مخصوص ماشین باشد.بنابراین در هنگام انتخاب ماشین های کشاورزی و ادوات کشاورزی معروفیت مدلهای موجود نیز می تواند کمکی جهت انتخاب بهتر باشد.
 
 
-توجه به مساله تعمیرات و خدمات پس از فروش
قبل از خرید هر ماشین باید در دسترس بودن مراکز تعمیراتی آن ونحوه خدمات ارائه شده توجه ویژه ای داشت در غیر این صورت ممکن است در انجام کار وقفه های طولانی ایجاد شود به خصوص در امر کشاورزی که فاکتور زمان برای انجام عملیات بسیار محدود و مهم میباشد .بنابراین یکی از موارد بسیار ضروری در هنگام خرید ماشین درنظر داشتن این مساله است که آیا قطعات یدکی مختلف ماشین برای انجام تعمیرات وجوددارد.پس به طور کلی خدمات پس از فروش ماشین مورد نظر مناسب است .با در نظر گرفتن این مسائل باید اقدام به خرید ماشین ها کشاورزی و ادوات کشاورزی کرد.
 
 
-طرح ماشین
سازندگان و کارخانه داران مختلف سری مشابه از ادوات و ماشین های کشاورزی را روانه بازار می نمایند ولی این ماشین ها کاملا مشابه همدیگر نیستند و این همان اختلافی است از ترکیب قطعات متشکله که طرح هر ماشین را می سازد.
در خصوص پیش برد گامی درست در صنعت کشاورزی ما با یاری همکاران برای رونق این سرزمین وپیشبرد اهداف مشترک آغاز نمودیم.افزایش کیفیت و خدمات پس از فروش و جلب رضایت مشتری و خدمت رسانی به کشاورزان عزیز از جمله اهداف عالیه ما می باشد .
ارسال انواع ماشینهای باغبانی و قطعات یدکی از تهران به کل کشور بعد از ارائه تکمیل مشاوره در نبود اطلاعات کامل مشتری انجام می شود.